Buty zimowe dla niemowlaka – czym się powinny charakteryzować?

Zimą również niemowlęta powinny nosić zimowe buty, które fantastycznie otulą malutką stópkę i ochronią ją przed zimnem. Jednak jak wybrać odpowiednie buty dla takiego maleństwa, kiedy na rynku jest tak duży wybór?

Cechy charakterystyczne obuwia zimowego dla niemowląt

zimowe buciki niemowlęce w kolorze srebrnymJuż od pierwszych miesięcy życia warto zadbać o komfort i wygodę niemowląt. Pierwsze buciki niemowlęce powinny być wykonane z miękkiego i delikatnego materiały, a także powinny sięgać ponad kostkę. Nie służą one do chodzenia, a więc ich podeszwa nie musi być mocno utwardzona. Buty zimowe dla niemowlaka najczęściej zakładane są przez mamy jedynie na zimowe spacery, a więc muszą być one dostatecznie szerokie lub zapinane na zamek błyskawiczny lub rzep, aby do środka można było swobodnie włożyć nogawkę zimowego kombinezonu.

Buty dla niemowląt powinny być opatrzone certyfikatem

Każdy produkt dla tak małych dzieci powinien zostać opatrzony odpowiednim certyfikatem. Jest to wówczas informacja dla rodziców, że został on przebadany w różnych testach i nie stanowi zagrożenia dla ich małej pociechy.

Dotyczy to nie tylko butelek i zabawek, ale również butów. Ponadto obuwie zimowe dla niemowlaka powinno zostać wykonane z odpowiednich materiałów, które również można w łatwy i szybki sposób wyczyścić. Każda mama doskonale wie, że maluchy brudzą się w zastraszającym tempie, a więc łatwość czyszczenia będzie tutaj bardzo istotną cechą. Ponadto powinny one również przyciągać oko i po prostu ładnie się prezentować na małej, słodkiej, niemowlęcej stópce.