Smoczki do butelek – na co zwrócić uwagę

Nie podlega żadnej dyskusji fakt, że najlepsze dla prawidłowego rozwoju dziecka jest mleko produkowane przez jego matkę, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne substancje, które nie tylko korzystnie stymulują rozwój malucha ale również wzmacniają jego odporność. Jednak czasem życie wymusza sytuacje w których kobiety nie mogą karmić piersią. Wówczas do boju wkracza butelka – albo z naturalnym pokarmem odciągniętym przez matkę przy pomocy laktatora lub też z mlekiem modyfikowanym. Na co należy zwrócić uwagę wybierając najlepszy smoczek do butelek?

Smoczki do butelek – rodzaj materiału

Smoczki używane przy butelkach stosowanych do karmienia mogą być wykonane z materiału dwojakiego rodzaju. Najczęściej jest to kauczuk lub silikon. Jeden i drugi materiał ma swoje plusy i minusy, ale to ostatecznie od preferencji dziecka będzie zależało, który z nich lepiej się sprawdzi.

Smoczki zapobiegające kolkom

Na rynku akcesoriów dziecięcych pojawia się coraz więcej gadżetów, których zadaniem jest poprawienie komfortu malucha. Do jednych z nich można zaliczyć specjalne smoczki antykolkowe. Ich działanie opiera się na tym, że posiadają specjalną blokadę, która podczas spożywania przez malucha posiłku ogranicza ilość połykanego przez nie powietrza, dzięki czemu bolesne kolki występują zdecydowanie rzadziej oraz są krótsze. Smoczki zapobiegające kolkom mają zastosowanie u dzieci do ukończenia czwartego miesiąca życia.