Zabawki edukacyjne dla trzylatków

Każdy rodzic chce, by jego maluch rozwijał się jak najlepiej i by przejawiał chęci do uczenia się. Dlatego warto zadbać o to, by już od najmłodszych lat „zarażać” dziecko ciekawością świata. Pedagodzy wskazują, iż najlepszym sposobem nauki w pierwszych latach życia malucha jest nauka przez zabawę. Stąd też wspaniały pomysł stworzenia zabawek edukacyjnych, dzięki którym nauka staje się przyjemnością, nie zaś nudnym obowiązkiem. Jeżeli więc rodzice chcą pomóc dziecku w rozwoju, powinni wykorzystać zabawki edukacyjne w codziennych zabawach ze swoją pociechą.

Już trzylatki mogą w pełni korzystać z tego typu zabawek. Doskonale sprawdzą się tutaj proste instrumenty muzyczne, jak na przykład cymbałki, tamburyn czy bębenki. Świetnym pomysłem są również proste, ponumerowane puzzle, dzięki którym dziecko może podjąć naukę uczenia, a także rozwijać się manualnie, lub puzzle ukazujące w prosty sposób anatomię ludzkiego ciała. Tablica magnetyczna z zestawem liter-magnesów również będzie doskonałym sposobem na naukę alfabetu przez zabawę. Zaś zabawki typu sortery świetnie posłużą w czasie nauki figur geometrycznych oraz kolorów. Warto też sięgnąć po zabawki edukacyjne, z których korzystali nasi rodzice i dziadkowie – liczydło wciąż doskonale spełnia swoją rolę, czyli uczy i bawi.

Warto jednak pamiętać, że najlepszy czas zabawy i nauki jest wówczas, gdy dziecko spędza ten czas razem ze swoim rodzicem.