Gra Chrono Bomb

Chrono Bomb to gra przygodowa firmy Epee, zajmującej się produkcją zabawek dla dzieci oraz będąca autorem gier dla najmłodszych takich jak Ręka mnie nęka czy Łowcy duchów. W Chrono Bomb gracz wciela się tajnego agenta, którego zadaniem jest przejście pola laserowego w celu rozbrojenia bomby przed upływem czasu.

W skład produktu wchodzi bomba, czujnik, zestaw 4 zacisków, linka oraz 8 kart ekwipunku, które można wykorzystać do urozmaicenia rozgrywki. Przed rozpoczęciem gry należy przygotować „pole laserowe”, do czego może przydać się pomoc osoby dorosłej. Zdecydowanym plusem Chrono Bomb jest to, że w zależności od rozplanowania ułożenia zacisków i linki, gra zawsze wygląda inaczej. Z tego powodu ma ona nieskończone możliwości ułatwienia lub utrudnienia rozgrywki, a jedynym ograniczeniem jest długość linki. Gra ma także wiele wariantów – karty ekwipunku można wykorzystać jako punkty, wprowadzając do gry swoistą rywalizację, którą wygra ten, kto pokona tor przeszkód i w swoim ruchu zbierze największą ilość kart.

Chrono Bomb jest grą przeznaczoną dla dzieci od 7 roku życia i stanowi dobrą alternatywę dla gier komputerowych, zmuszając graczy do aktywności fizycznej. Pokonanie pola laserowego wcale nie jest łatwe, bowiem każde dotknięcie linki skraca czas, pozostały do wybuchu bomby. Producenci uwzględniają również inne zastosowanie zestawu – dziecko może go użyć do chronienia swojej własności, jako że po rozstawieniu pułapek każda próba sięgnięcia po nią wywoła alarm dźwiękowy.