Najlepsze zabawki dla niemowlaka

Wybór zabawki dla niemowlaka wbrew pozorom nie jest taki prosty. Wiele osób popełnia błąd myśląc inaczej i kupując pierwszą lepszą kolorową zabawkę. Trzeba bowiem wiedzieć jaką funkcję zabawki spełniają dla malucha. Po pierwsze, jest to funkcja pomocnicza. Innymi słowy, niemowlaki często wybierają te zabawki, które w danej chwili mogą im pomóc. Po drugie, taka zabawka musi także pełnić funkcję rozwojową dla dziecka.

Na szczęście każdy sklep z zabawkami oferuje szereg produktów przeznaczonych właśnie dla tych najmłodszych, czyli dla niemowlaków. Dla dopiero co urodzonego, kilkutygodniowego niemowlaka, dobrą propozycją jest zakup kilku kolorowych baloników. Dlaczego? W tym wieku zabawa dziecka polega przede wszystkim na obserwacji otoczenia. Kolorowe balony spełnią tutaj swoje zadanie. Kiedy niemowlak nieco podrośnie, baloniki można zastąpić grającą karuzelą, którą można zawiesić nad łóżeczkiem.

Niemowlak w 3-4 miesiącu już bez problemu trzyma w rączce to co zostanie mu podane. Dlatego w tym okresie bardzo dobrym pomysłem na prezent będzie grzechotka. Można także pomyśleć o jakichś zabawkach do kąpieli. Świetnie spisze się tutaj gumowa kaczuszka.

Kiedy dziecko osiąga pół roku, można inwestować w zabawki dużo bardziej edukacyjne i rozwojowe. Może być to np. książeczka z obrazkami. Dla dziecka będzie to świetna zabawa polegająca na oglądaniu obrazków, ale z drugiej strony będzie się ono przez to także uczyło.