Mały artysta w domu – jak do kreatywnej zabawy wykorzystać piasek Super Sand?

Najpierw kilka słów o tym, czym tak właściwie jest piasek kinetyczny. Jest to masa o właściwościach plastycznych, dająca się swobodnie lepić, ugniatać a także odciskać. Odznacza się miękką i piankową konsystencją o naturalnym i antybakteryjnym składzie. Nie jest dokładnym odpowiednikiem innych tworzyw jak np. plastelina. Substancję opracowano tak, aby mogła przypominać zabawę w piaskownicy, przy tym nie przyklejać się do rąk czy plastikowych foremek.

Walory edukacyjne

Twórcze zabawy z masą plastyczną są stosowane w celu stymulacji dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Lepienie trójwymiarowych budowli ma korzystny wpływ na rozwój myślenia przestrzennego. Warto pozwolić maluchom na przejęcie inicjatywy, umożliwiając im w ten sposób wyrażenie siebie.

Wspólne lepienie

Zestawy Super Sand wyposażono w kolorowe narzędzia typu foremki, wałeczki, rączki. Za ich pomocą wspólnie można wznosić piaskowe budowle, jak np. zamki czy mury. Swoje zastosowanie znajdą też inne zabawki, jak np. koparki, ciężarówki a nawet lalki. Poprzez pomysłową improwizację dziecku daje się możliwość nauki, jak wiele zastosowań może mieć jeden materiał. Domowa piaskownica to dobre miejsce na zabawę w kuchnię, plac budowy czy wykopaliska archeologiczne. Masę da się swobodnie kroić, rysować w niej lub rzeźbić.

Głównym założeniem w zabawach piaskiem Super Sand jest wolna ręka w jego wykorzystaniu. Ilość zastosowań zależna jest przede wszystkim od inwencji oraz wyobraźni dziecka i opiekuna.