Zabawki dla dzieci – ultra plastelina i piasek kinetyczny

Czasy klocków, koni na biegunach i innych statycznych zabawek już dawno przeminęły. Obecnie dla dzieci dostępna jest cała gama ciekawych, nietypowych produktów, które nie tylko dostarczają im rozrywki, ale również wspierają prawidłowy rozwój na każdym etapie dzieciństwa. Jednymi z takich zabawek są kinetyczny piasek i ultra plastelina.

Piasek kinetyczny z wyglądu podobny jest do naturalnego piasku, może jednak być barwiony, przez co można go dostać nie tylko w kolorze naturalnym, ale również w całej gamie innych odcieni: fiolecie, zieleni, różu i błękicie, a to tylko niektóre z barw. Cechą charakterystyczną piasku kinetycznego jest to, że w „magiczny” sposób przylega do siebie. Pozwala to na tworzenie figur i budowli za pomocą dołączonych foremek, a cała zabawa jest czysta i bezpieczna, ze względu na to, że piasek jest wolny od alergenów.

Ultra plastelina tym różni się od zwykłej plasteliny, że jest rozciągliwa, odbija się, a praca z nią jest wyjątkowo przyjemna i rozwija nie tylko dziecięcą kreatywność, ale również mięśnie dłoni. Nie jest dostępna w zestawach, a pojedynczych pojemniczkach, zawierających jeden kolor elastycznej plasteliny. Można ją dostać w trzech modelach: klasyczna, metaliczna i świecąca w ciemności. Została stworzona z myślą o dzieciach, którym nie wystarcza zabawa standardową plasteliną i potrzebują czegoś nowego. Spełnia ona wszystkie funkcje zwykłej masy, a także wiele więcej.