Alternatywne sposoby wykorzystania rożka niemowlęcego

trilli rożekStanowi podstawowy element wyprawki niemowlaka. Chroni przed zimnem, otula, pozwala się poczuć dziecku prawie jak u mamy w brzuchu. Niemowlęcy rożek (bo o nim mowa) – to (zaraz po tetrowych pieluchach) najczęściej spotykany na szpitalnych porodówkach niemowlęcy „gadżet”. Ale różek niemowlęcy, oprócz tych wyżej wymienionych, może spełniać również i inne funkcje. Jakie?

Zamiast wózkowej pościeli

Rożek niemowlęcy przyda się nie tylko na porodówce – włożony do wózka-gondoli, załatwi temat „wózkowej pościeli”.

Kołderka, kocyk

Gdy maluch stanie się już za duży na rożek, można go bez problemu wykorzystać jako kocyk lub kołderkę do wózka spacerówki czy fotelika samochodowego.

Mini-mata

Rozwiązany lub rozpięty rożek niemowlęcy, bez problemu może spełniać funkcję mini-maty, na której już nieco większego niemowlaka można ułożyć na brzuszku.

„Podłoga” do tipi

Położony na dnie jakiegokolwiek dziecięcego namiotu niemowlęcy rożek zabezpieczy malucha przed zimnem podłogi.

Miękkie siedzisko

Rozłożony na dziecięcym krzesełku sprawi, że maluchowi będzie się siedziało bardziej miękko i przyjemnie.

A to tylko niektóre z wielu możliwych sposobów wykorzystania rożka niemowlęcego. Bo taki rożek może też stać się pościelą dla ulubionej lalki malucha, złożony i owinięty w poszewkę – poduszką albo jeszcze czymś zupełnie innym, w zależności od wyobraźni właściciela.