Dla kogo jest kostka rubika 4x4x4?

Kostki rubika są wspaniałą zabawką nie tylko dla dzieci, ale również dla osób starszy. Podstawowa kostka 3x3x3 wbrew pozorom jest bardzo prosta do ułożenia, zwłaszcza jak pozna się podstawowe techniki układania. Zdecydowanie większym wyzwaniem jest kostka rubika 4x4x4, przy której należy spędzić naprawdę wiele godzin, aby rozgryźć jest sekret.

Czym charakteryzuje się kostka rubika 4x4x4
Kostki rubika 4x4x4 jak łatwo zauważyć są kostkami parzystymi. W praktyce oznacza to, że kostka rubika 4x4x4 nie posiada centralnych klocków, jak w przypadku zwykłej kostki rubika 3x3x3. To właśnie z powodu braku centralnych klocków występuje tak naprawdę możliwość ułożenia czterech centralnych klocków ścianek kostki w dowolnej kombinacji.

Jak ułożyć kostkę 4x4x4?
Aby ułożyć kostkę rubika 4x4x4 wszystkie ściany muszą być prawidłowo położone względem siebie. W przypadku nowej kostki warto ustawić białą ścianę do góry i zapamiętać lub zapisać na kartce ułożenie pozostałych ścian względem białej. Osoby, które nie pamiętają prawidłowego położenia poszczególnych ścian muszą w pierwszej kolejności ułożyć cztery rogowe klocki białej ściany. Dopiero po jej ułożeniu będzie można zauważyć, w jaki sposób prawidłowo układać wszystkie ściany względem siebie. W Internecie można znaleźć bardzo wiele technik układania kostek 4x4x4. Warto poznać przynajmniej kilka z nich, aby móc wykręcać dobre wyniki w układaniu kostki na czas.