Jaka pościel dla niemowląt jest najlepsza?

Kompletowanie porządnej wyprawki dla dziecka wiążę się oczywiście z koniecznością podjęcia bardzo trudnych decyzji. Oprócz wybrania łóżeczka i materaca warto poświęcić także nieco czasu na wybranie porządnej pościeli, która zapewni wygodny i bezpieczny sen.

Idealna pościel dla niemowląt

pościel dla niemowląt gwiazdkiPościeli dla niemowląt to nie tylko kołdry, ale również poduszki, prześcieradło i pierzynki. Nie można zapominać również o powłoczkach i poszewkach. W dzisiejszych czasach wybór dla niemowląt pościel jest naprawdę bardzo duży, dlatego też początkujący rodzice mogą mieć nie lada problem. Ważny jest oczywiście nie tylko rozmiar pościeli, ale również materiał, z którego ją uszyto.

Wysokiej klasy materiał

Pościel dla niemowląt powinna być przede wszystkim bardzo miła w dotyku. Warto rozglądać się za takimi modelami, które nie mają grubych szwów. Niestety to właśnie szwy najczęściej podrażniają skórę dzieci, dlatego też należy zwrócić na nie szczególną uwagę. Omijać należy także szerokim łukiem pościel z guzikami. Godna uwagi jest przede wszystkim pościel bawełniana, którą można prać w zwykłej pralce w wysokiej temperaturze. Bawełna jak powszechnie wiadomo jest materiałem naturalnym, bardzo delikatnym dla skóry dziecka, która dodatkowo doskonale przepuszcza powietrze.