Łóżeczko dla dziecka tylko z ochraniaczem

ochraniacz pikowany do łóżeczka szaryŁóżeczko niemowlęce powinno być bezpieczne samo w sobie. Niemowlę jest bowiem małe, bezradne i bardzo delikatne. Aby zwiększyć jego bezpieczeństwo podczas snu i przebywania w łóżeczku, rodzice decydują się zazwyczaj na zakup ochraniaczy do łóżeczek.

Podczas podejmowania decyzji co do kupna, warto wybrać taki wzór, w którym zbyt dużo tasiemek nie będzie zwisało od wewnętrznej strony. Mogą one dostać się np. do buzi dziecka i stać się dla niego zagrożeniem.

Aby właściwie przymocować do łóżeczka ochraniacze, należy przywiązać je do barierek tasiemkami, w które zostały one zaopatrzone. Należy to zrobić tak, aby uniemożliwić np. nakrycie przez ochraniacz główki dziecka. Dzisiaj jednak właściwie już się to nie zdarza – rodzice bowiem bardzo odpowiedzialnie podchodzą do kwestii wygody i bezpieczeństwa dziecka.

Ochraniacz do łóżeczka niemowlęcego można też uszyć samemu lub zlecić jego uszycie znajomej krawcowej. Warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie, gdyż w ten sposób otrzyma się produkt dokładnie odpowiadający oczekiwaniom rodziców.

Niektórzy uważają, że dzisiaj ochraniacz spełnia przede wszystkim rolę ozdobną, gdyż łóżeczka są już tak konstruowane, że dziecko nie włoży między jego pręty kończyn, o główce nie wspominając. Jak naprawdę jest – zależy przede wszystkim od podejścia samych rodziców podejmujących decyzję o jego zakupie.