Zalety kostki Rubika

Kostka Rubik to fantastyczna zabawka, która podbiła cały świat w bardzo krótkim czasie. Niepozorny sześcian, którego ściany są podzielone na dziewięć małych kawałków, składający się z dwudziestu sześciu mniejszych sześcianów został sprzedany na całym świecie w ilości ponad trzystu milionów sztuk.

Twórcą tego fenomenu jest węgierski naukowiec Erno Rubik. Początkowo kostka ta miała być tylko środkiem dydaktycznym na zajęciach ze studentami, ale w bardzo krótkim czasie stała się zabawką, za którą uganiały się miliony ludzi na całym świecie.kostka rubik

Kostka Rubik w swojej klasycznej formie to sześć ścian w określonych kolorach. Te podstawowe to: biały, zielony, niebieski, pomarańczowy, czerwony oraz żółty. Każda strona kostki posiada dziewięć kwadratów, z których te centralne są nieruchome a pozostałe mogą się poruszać. Zadaniem jest tak ułożyć kostkę, aby ściany były jednolitego koloru.

Ułożyć kostkę Rubik nie jest wcale łatwo. Na opanowanie podstawowych zasad, które doprowadzą do prawidłowego jej ułożenia potrzeba sporo czasu.
Kostka Rubik jest zabawką logiczną, dzięki której można rozwinąć bardzo wiele zdolności.
Układanie kostki doskonali pamięć, rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości i znakomicie przygotowuje do współzawodnictwa.
Kostka Rubik jest znakomitą zabawką logiczną ale może być również świetnym artykułem medycznym leczącym stres, działającym uspokajająco na cały organizm człowieka.