Jak pomóc dziecku rozwijać kreatywność?

Rozwijanie kreatywności dziecka jest bardzo ważne. Ułatwia ona bowiem naukę. Wspiera wyobraźnię oraz logiczne myślenie. Dziecko kreatywne z chęcią będzie tworzyć w przyszłości. Taki maluch zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zadawanie pytań. Poza tym potrafi w zwykłych rzeczach odnajdywać magię. Kreatywność można rozbudzić odpowiednimi zabawami. Jedną z nich jest układanie kostki skewb.jaka kostka rubika skewb

Ta kostka to logiczna układanka. Jest trudniejszą wersją popularnej kostki Rubika. Skewb od Kostkirubika.pl również polega na ułożeniu jednej ściany z tych samych kolorów. Kostki te są na tyle popularne, że istnieją zawody polegające na najszybszym ich ułożeniu. Wyniki najlepszych zawodników są imponujące.

Taka zabawka jest drogą do rozbudzenia w dziecku kreatywności. Musi bowiem zastanowić się nad każdym ruchem, który zmieni kostkę skewb. To uczy również cierpliwości. Z pewnością pokazuje także, że nie zawsze można wygrać, a porażki są naturalną częścią podejmowania prób. To także sposób na nauczenie dziecka myślenia logicznego. Z pewnością przydaje się ono w szkole na przykład na lekcjach matematyki. Ważną kwestią jest nie tylko rozwijanie kreatywności czy cierpliwości, ale również możliwość spędzenia czasu razem z dzieckiem. Robiąc w domu zawody na najszybsze ułożenie kostki, można nauczyć dziecko rywalizacji, na której końcu pojawiają się zarówno rozczarowania, jak i zwycięstwa.