Idealna zabawka dla kilkulatka

 

Jest taka zabawka, którą bawili się już pradziadkowie i która wyjątkowo łączy ze sobą pokolenia! Oczywiście jest nią koń na biegunach duży, który powinien stać się kompanem zabaw każdego kilkuletniego dziecka. Czasy się jednak zmieniły i teraz można na przykład zamówić takie konie na biegunach ze sklepu online. Kiedyś, aby powołać do życia takiego konika, potrzeba było sporo cierpliwości, ponieważ wykonywane one były ręcznie przez członków rodziny. Najczęściej strugane z drewna przez dziadków lub ojców, a potem ozdabiane przez babcie lub matkę. Dzięki temu każdy konik na biegunach miał swój niepowtarzalny charakter i przechodził w rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Jakie koniki na biegunach są teraz najmodniejsze i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim konik na biegunach duży jest bardzo uniwersalnym bujakiem i na dodatek jest na tyle mały, że spokojnie może stać w pomieszczeniu. Dzięki temu dzieci mogą się na nim bawić nawet wtedy, gdy pogoda za bardzo nie sprzyja. Rekomendowany wiek na pierwszego konika to około czterech lat. To właśnie w tym wieku dziecko zaczyna stawać się samodzielnie i coraz częściej bawi się samo, nie robiąc sobie przy tym krzywdy. W młodszym wieku korzystanie z konika na biegunach powinno odbywać się jedynie pod czujnym okiem dorosłych opiekunów.