Różne wariacje na temat… nocnika

W dzisiejszych czasach nocnik dla dziecka przestał być zwykłym przedmiotem do załatwiania osobistych spraw, chowanych wstydliwie za meblami. Obecnie zwraca się uwagę na jego właściwy wybór, a dostępne w sklepach modele są arcydziełami projektów dla najmłodszych.

Śpiewa, gra, tańczy…

Można kupić na przykład modele interaktywne, które niejako „współpracują” z młodym człowiekiem uczącym się trudnej sztuki załatwiania gdzie indziej niż do pieluchy. Wydając dźwięki czy też emitując światło, nocnik może sygnalizować obecność zawartości albo po prostu bawić dziecko podczas posiedzenia. Są też bardziej proste nocniki, bo niektóre dzieci nie lubią za bardzo dynamicznych przedmiotów i lepiej skupiają się na swoim zajęciu, gdy nic ich przy tym nie rozprasza.

Dla chłopca i dla dziewczynki

Kolorystyka i fason dostępnych w sklepach nocników ułatwia dopasowanie ich do płci dziecka. Przeważnie nocnik dla chłopca jest bardziej masywny i zabezpieczony w przedniej części. Pozostałe różnice to raczej kwestia tego, że dziewczynkom podobają się inne motywy i barwy, niż dzieciom płci męskiej – ale nie jest to regułą. Małemu dziecku można kupić dowolny nocnik ze sklepu Bobomio, starszak być może będzie mógł sam zdecydować się na model, który najbardziej mu się spodoba. W ten sposób maluch oswoi się z nocnikiem i zechce spędzać na nim określony czas.