Nietypowy prezent na święta

Zbliżający się wielkimi krokami grudzień, to czas, gdy oraz częściej myśli się o świętach i oczywiście związanych z nimi prezentami. Jak co roku jest to dla wielu osób ogromny problem, szczególnie jeśli chodzi o prezenty dla najmłodszych. Z tego powodu coraz częściej sięga się po prezenty nietypowe, które dla dziecka mogą być wręcz totalnym zaskoczeniem. Jedną z takich propozycji, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest magiczna kostka sklep.

Czym jest kostka Rubika?

Kostka Rubika to zabawka, która stworzona została przez węgierskiego uczonego Erno Rubika w roku 1974. W założeniu miała to być pomoc naukowa dla jego studentów, która miała im ułatwić zrozumienie pojęcia przestrzeni.
Zabawa kostką Rubika polega na ułożeniu wszystkich czterech ścianek kostki w jednolitym kolorze. Trzeba zauważyć, że każda z tych ścianek posiada inny kolor, a ruchomych kostek jest aż 3x3x3. Powoduje to, że liczba możliwych kombinacji to aż 43 tryliony.

Czy taki prezent zainteresuje najmłodszych?

Powstaje jednak pytanie, czy taka zabawka ma w dzisiejszych czasach racje bytu? Czy dzisiejsze dzieci, które pochłonięte są grami wideo, będą w stanie pozostać z taką kostką dłużej niż kilka minut ? Okazuje się, że kostka Rubika pomimo swoich ponad 40 lat historii, nadal posiada swoją magię. Nawet dzieci, które na co dzień spędzają wolny czas przed komputerem, ulegają jej fascynacji. Powoduje to, że magiczne kostki Rubika nadal cieszą się ogromną popularnością jako prezenty świąteczne.