Co warto wiedzieć o hiszpańskich lalkach? Czy sprawdzą się w roli upominku dla dziecka?

W sprzedaży znajduje się wiele lalek, ale niektóre z nich do złudzenia przypominają żywe niemowlę czy noworodka. Lalki typu bobas cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci w różnym wieku. Zabawa nimi sprawia mnóstwo radości i jednocześnie uczy. Od wielu już lat na całym świecie szereg osób zachwyca się hiszpańskimi lalkami, które z wyglądu bardzo przypominają prawdziwe dzieci. Nawet po ich dotknięciu można dać się zwieść ze względu na realistyczną skórę. Twórcy tych lalek zadbali o to, aby odwzorować idealnie najmniejsze szczegóły.

Lalki wyglądające jak prawdziwe dzieci?

Hiszpańskie lalki to uniwersalna zabawka dla każdego dziecka (zobacz w sklepie tantis). Modele z tekstylnym brzuchem idealnie sprawdzają się jako przytulanki, mają głowę, ręce i nogi obracające się w różne strony. Można również liczyć na dźwięki wydobywające się z brzucha po jego naciśnięciu. Inną opcją będą lalki hiszpańskie wykonane w całości z winylu, czyli niezwykle przyjemnego w dotyku materiału, do złudzenia przypominającego prawdziwą skórę dziecka. Mogą mieć one nawet kontakt z wodą, towarzyszyć dziecku podczas kąpieli. Idealnie nadają się podczas zabawy w przebieranki. Lalka hiszpańska będzie odpowiednia już dla dzieci, które ukończyły trzy lata. Jest wykonana z bezpiecznych materiałów, posiada również wymagane atesty i certyfikaty.

Można wybrać lalkę przedstawiającą dziecko w różnym wieku, do tego dochodzi jeszcze szereg ubranek i rozmaitych akcesoriów. Lalki w postaci noworodków są pozbawione włosów, mają zaciśnięte piąstki, przygięte nogi, wyraźne fałdy skórne, często też zamknięte oczy. Kolejną opcją są lalki w typie małych dzieci, czyli z dłuższymi i gęstymi włosami, które idealnie nadają się do stylizowania, zabawy we fryzjera. Można liczyć na pełne wyposażenie, przebierać w przeróżnych dodatkach. Wśród lalek hiszpańskich znajdują się także zabawki przypominające kilkuletnie dziewczynki, z długimi włosami. Ogromną zaletą tego typu lalek jest idealne odwzorowanie szczegółów. Ich twórcy zadbali o to, aby jak najlepiej oddać emocje i wygląd dzieci w różnym przedziale wiekowym.