Dlaczego dzieci lubią zabawki interaktywne?

Dzieci są istotami bardzo ciekawymi świata. Szybko się nudzą tym, co już dobrze poznały i chcą nieustannie mieć do czynienia z nowościami. Obecnie furorę wśród najmłodszych robią zabawki interaktywne dla dzieci, które dają multum możliwości , więc tak łatwo się nie znudzą (zobacz na tantis). Nowe bodźce to możliwość rozwoju. Choć dzieci powinny uczyć się także poprzez interakcję z dorosłymi oraz rówieśnikami, to jednak rola zabawek w ich życiu jest nie do przecenienia. Pod warunkiem, że odbywa się to w rozsądnym wymiarze czasowym, nie ma nic złego w korzystaniu z najnowszych trendów i nowinek technologicznych. Jakie zabawki są wartościowe i dlaczego dzieciaki za nimi przepadają? Odpowiadamy na te oraz inne pytania!

Czy warto kupować misie szumisie?

Popularne misie szumisie są przeznaczone dla najmłodszych pociech. Towarzyszą im niemal od momentu urodzenia. Szumisie to maskotki z wbudowanym systemem, który sprawia, że grają, wydają dźwięki i mogą tworzyć iluminacje świetlne na ścianach, gdy w pokoju panuje półmrok. Dzięki nim maluchom łatwiej się zasypia. Szumisie tworzą spokojną i kojącą atmosferę w dziecięcym pokoiku. Niektóre dzieciaki nie potrafią bez nich funkcjonować. Zastosowanie szumisia daje spokojny sen także zmęczonym rodzicom. Być może szumiś nie jest gadżetem niezbędnym, bo wiele starszych pokoleń powie, że ich dzieci wychowywały się bez takich udogodnień, a jednak przesypiały całe noce. Owszem, lecz jeśli rodzice mogą sobie w jakiś sposób pomóc i ułatwić opiekę nad dzieckiem, warto przynajmniej rozważyć zakup innowacyjnej zabawki.

Czy pianino dla kilkulatka to dobry patent?

Często kupowaną zabawką interaktywną jest też rodzaj małego keyboardu. Sceptycy twierdzą, że nie ma to sensu w przypadku dzieci, które tylko bezmyślnie uderzają w klawisze. To prawda, że pianino musi być dostosowane do wieku dziecka i jego możliwości, ale nawet z pozoru bezproduktywne uderzenia w przyciski może być coś warte. W ten sposób dzieci uczą się, że każde ich działanie powoduje reakcję w świecie zewnętrznym. Jest zatem przyczyna i skutek. To ważne z punktu widzenia percepcji najmłodszych. Poza tym każde ćwiczenie rączek i paluszków wspiera dziecięcą motorykę, więc nigdy nie można powiedzieć, że jest to bez znaczenia. Jedyną uciążliwością dla otoczenia może być to, że pianino jest głośne a dziecko, które już raz spróbowało tej formy rozrywki, rzadko chce przestać na żądanie opiekuna.

Jakie zabawki interaktywne wybierać?

Przede wszystkim, powinno się wybierać zabawki bezpieczne, czyli opatrzone atestami i certyfikatami. Nie ma sensu kierować się tylko i wyłącznie modą lub niską ceną, ponieważ takie akcesoria mogą po prostu nie spełnić oczekiwań. Dobre zabawki spełniają jednocześnie kilka kryteriów. Po pierwsze, są trwałe i wykonane w sposób solidny. Po drugie, są funkcjonalne i w pełni bezpieczne. Poza tym uczą i radują zarazem. Właśnie za to dzieci i ich rodzice najbardziej cenią elektroniczne zabawki nowej generacji, że są wytrzymałe, dają radość oraz wielowymiarowe bodźce.