Czym jest Rummikub? Poznaj tę ekscytującą grę planszową!

Spędzanie czasu z rodziną to dla wielu z nas priorytet. W ciągu dnia mamy wiele różnych zajęć, ale po pracy szukamy okazji, aby zrobić coś wspólnie z bliskimi. Na pewno doskonale sprawdzają się gry planszowe, które nie tylko bawią, ale też uczą, rozwijają i skłaniają do kreatywności. Jedną z takich gier jest Rummikub.

Gra, która się nie znudzi

Choć każdy ma inne umiejętności to wszyscy lubimy przyjemnie spędzać czas, a przy okazji stymulować umysł. W dzisiejszych czasach nie brakuje nam rozpraszających urządzeń, które wypełniają czas. Warto jednak poszukać takich form rozrywki, które zaangażują umysł i dadzą satysfakcję. Wszyscy przecież zauważamy niekorzystny wpływ nadmiaru bodźców i przedstymulowania licznymi informacjami. Rozsądnie jest więc szukać rozluźnienia poza elektroniką, która jest tak wszechobecna. Choć jej nie unikniemy, możemy przynajmniej nieco ograniczyć. 

Rummikub to gra wymagająca logicznego myślenia i strategii. Cieszy się ona dużą popularnością wśród młodszych i starszych osób. Zasady gry są dość proste i łatwe do zrozumienia. Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy i polega na układaniu kafelków numerycznych z liczbami, które są podzielone na cztery kolory: czerwony, niebieski, zielony i czarny. Każdy zestaw zawiera liczby od 1 do 13 i dwa dodatkowe jokery, których można użyć tak jak w innych grach jako karty uniwersalnej pasującej do każdego zestawu. Gracze otrzymują na początku gry określoną liczbę kafelków, które muszą układać w zestawy. Zestawy te mogą być albo sekwencjami, czyli seriami kolejnych liczb w tym samym kolorze, lub trójkami czy czwórkami tych samych liczb w różnych kolorach. Gracze mogą także dokonywać zamian w swoich zestawach, ale muszą pozostawić na stole co najmniej jeden kafelek.

Osoba, która jako pierwsza wykorzysta wszystkie swoje kafelki, wygrywa grę. W przypadku, gdy nikt nie jest w stanie wykorzystać swoich kart, gracz z najmniejszą liczbą punktów wygrywa. Sposób liczenia punktacji można znaleźć w instrukcji dołączonej do gry. Wiele osób przyznaje, że gra wciąga i jest pasjonująca zwłaszcza w bardziej newralgicznych momentach kiedy wydaje się, że trudno cokolwiek zrobić.

Ćwiczenie dla umysłu i dobra zabawa

Rummikub to gra, która wymaga od graczy zarówno umiejętności planowania, jak i kreatywności. Wszystko jednak jest kwestią wprawy, dlatego nawet jeśli uważasz, że nie masz umiejętności, który pomogłyby Ci wygrać, możesz się wszystkiego nauczyć. Nie od dziś wiadomo przecież, że ćwiczenie czyni mistrza. Gracze muszą szybko podejmować decyzje dotyczące tego, które kafelki widoczne na stole są najlepsze do ułożenia zestawów, a jednocześnie muszą zachować wystarczającą liczbę kafelków, aby nie utknąć w grze.

Rummikub to idealna gra dla całej rodziny i przyjaciół. Na pewno nieraz przekonasz się, że wymaga ona skupienia, a widok skoncentrowanych bliskich daje sporo zadowolenia. To nie tylko wspaniały sposób na spędzenie czasu wolnego, ale również doskonała metoda na ćwiczenie logicznego myślenia i strategii. Bez wątpienia Rummikub jest jedną z najbardziej popularnych gier planszowych na świecie, która zapewnia wiele godzin zabawy i emocji. Możesz przekonać się, że w momencie kiedy pojawi się w Twoim domu będzie częstym towarzyszem wolnych wieczorów i weekendów. Możesz znaleźć ją w wielu sklepach. Napewno warto poszukać korzystnej ceny. Dostępne są różne egzemplarze, ale zasadniczo różnice w wyglądzie gry są niewielkie. Jeśli uznasz, że gra jest ciekawa, może będzie to świetny początek dla nowego zwyczaju grania w twoim domu. 

Grę można zakupić w sklepie Eduksięgarnia.