Przekopnica w edukacji czyli triopsy dla dzieci

 

nieboraki tripsy

Każdy z nas pamięta farmy mrówek dla dzieci, które widziało się w amerykańskich serialach dla młodzieży. Chyba każdy z nas maił ochotę spróbować własnych sił z taką hodowlą. Zazwyczaj również mało kto z nas miał taką możliwość. Obecnie kiedy sami mamy dzieci często zapewne wracamy do podobnego pomysłu, ale będąc osobami dorosłymi mamy świadomość, że hodowla mrówek może być trudna. Z jednej strony szkoda mrówek a z drugiej dziecka, które może być rzucone od razu na zbyt głęboką wodę. Ale jest na to remedium.

Triopsy – rozpoczęcie wspaniałej przygody z hodowlą

Triopsy zwane inaczej przekopnicami oraz potocznie nieborakami, mogą pozwolić dziecku wykształcić cechy, które przydadzą mu się w hodowli trudniejszych organizmów. Triopsy są niezwykle odporne ponieważ:

– w środowisku naturalnym żyją najczęściej w kałużach, które dość szybko znikają;
– odżywiają się ubogim planktonem;
– dobrze czują się w wodzie z małą ilością tlenu i o niskiej temperaturze;

Powyższe cechy powodują, że hodowla nie wymaga ogrzewania wody ani jej natleniania, a karmienie również nie musi być regularne. Nasze dziecko może dzięki temu bez obawy o zwierzątka, wykształcić cechy potrzebne, podczas zajmowania się innymi zwierzętami. Do cech takich na pewno można zaliczyć:

– odpowiedzialność;
– skrupulatność;
– terminowość;
– skupienie na szczegółach;

Nie trzeba oczywiście wspominać, że powyższe cechy przydadzą się naszym dzieciom nie tylko do hodowli żyjątek.