Bielizna poporodowa w pierwszych dniach połogu

Połóg to czas, kiedy po porodzie ciało dochodzi do siebie. Oczywiście zaleca się, by kobieta jak najwięcej w tym czasie leżała i odpoczywała, zaś miejsca intymne były w tym czasie wolne od jakiejkolwiek bielizny. Podczas takiego wypoczynku można używać podkładów, ale w czasie normalnego funkcjonowania, na przykład opieki nad dzieckiem, konieczna będzie bielizna poporodowa.

Czym powinna się charakteryzować bielizna po porodzie?

Jednorazowe rodzaje bielizny poporodowej, takiej jak przewiewne majtki muszą dobrze przylegać do ciała, by podtrzymywać podpaskę lub pokład poporodowy. Powinny także być przewiewne. Cyrkulacja powietrza ma ogromne znaczenie w procesie gojenia miejsc intymnych. Ponadto warto wybrać miękki materiał, który nie podrażnia ewentualnych szwów i innych bolesnych miejsc. Zaletą jednorazowej bielizny poporodowej jest przede wszystkim fakt, że po użyciu po prostu się ją wyrzuca. To ogromny komfort, a także podwyższona higiena w tym szczególnym okresie. Tego rodzaju majtki można kupić w aptece lub sklepie medycznym pakowane pojedynczo lub po kilka sztuk. Warto zabrać je ze sobą już na porodówkę, ponieważ przydadzą się w razie dłuższego leżenia w szpitalu i na wyjście z niego.

Zapraszamy do naszego sklepu: https://99shop.pl/c/22/bielizna-poporodowa.html