Jaką wanienkę wybrać?

Kąpiel jest dla dziecka niezwykle ważną czynnością, która nie tylko służy zabiegom higienicznym, ale również pomaga dziecku zapoznać się z otaczającym je światem.

Rodzaje wanienek

Kupując wanienkę, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami.
Producenci proponują wanienki ceramiczne, które są dość drogie, jednak ze względu na materiał wykonania, niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Można nabyć też wanienki emaliowane, wykonane ze stali pokrytej emalią, która zapobiega rdzewieniu, plastikowe, które są z pewnością najbardziej popularna ze względu na niską cenę oraz dostępność w wielu kształtach i kolorach.
Nadmuchiwana, turystyczna wanienka dla dziecka to wspaniałe rozwiązanie na wszelkie wyjazdy, ponieważ po wypompowaniu powietrza zajmuje naprawdę niewiele miejsca w bagażu.
Dla niewprawionych, początkujących rodziców godne polecenia będą wanienki profilowane, które dzięki odpowiedniemu kształtowi zapewniają maluszkowi większe bezpieczeństwo przed zachłyśnięciem się wodą w czasie kąpieli.

Wanienka ze stojakiem czy bez?

Kąpanie noworodka lub młodszego niemowlęcia w wanience na stojaku jest bardzo wygodne dla rodzica i ma zbawienny wpływ na kondycję kręgosłupa opiekuna. Jeśli więc mamy taką możliwość i nasze warunki mieszkaniowe pozwalają na wstawienie do pomieszczenia, w którym kąpiemy maluszka wanienki ze stojakiem, dokonajmy takiego zakupu, na pewno będziemy z niego zadowoleni.