Jak skompletować wyprawkę dla noworodka?

Pojawianie się nowego noworodka to rewolucja dla całej rodziny. Nasze życie zmienia się wtedy o 180 stopni. Trzeba przygotować się na wiele różnych sytuacji. Konieczne est też skompletowanie wyprawki dla naszego maluszka.

Kompletujemy wyprawkę dla maluszka

Wielu młodych rodziców popada w zakupowe szaleństwo, zwłaszcza jeśli ma to być ich pierwszy potomek. Kupują za dużo. Jak tego uniknąć oto kilka wskazówek.

Na pierwszy ogień idą ubranka. Wiele mam nie może się oprzeć i kupuje kolejne urocze śpioszki czy skarpetki. Pamiętajmy jednak, że małe dzieci błyskawicznie rosną. A więc te najmniejsze ubranka bardzo szybko staną się za małe. Dodatkowo może się zdarzyć, że dziecko urodzi się wyjątkowo duże i nawet ich nie założymy. Dlatego najlepiej kupić kilka sztuk kaftaników czy śpioszków. W razie potrzeby przecież bez problemu możemy dokupić brakujące rzeczy.

Ach te gadżety!

Kolejna kwestia to zakup gadżetów dla dzieci. Producenci oferują nam mnóstwo sprzętów, które mają nam ułatwić pierwsze dni rodzicielstwa. Niektóre z nich budzą spore kontrowersje. Na przykład smoczki. Mają one zaciekłych przeciwników, jak i zwolenników. Wielu rodziców uważa, że powodują one powstawanie wad zgryzu. Z drugiej strony smoczek poprawia odruch ssania, uspokaja i wycisza dziecko. Czy powinniśmy dawać go dziecku? To indywidualna decyzja rodziców. jeśli mają wątpliwości mogą skonsultować się ze specjalistą.