Jaki prezent dla niemowlaka warto wybrać?

Zakup prezentu dla niemowlaka to nie lada wyzwanie. Musi być on bezpieczny, ładny i funkcjonalny, a dodatkowo powinien sprawić radość zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Na jaki prezent się zdecydować, by okazał się udany i spełnił pokładane w nim oczekiwania? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Miś dla niemowlaka – uniwersalna zabawka na każdą okazję, ale czy na pewno?

Miś dla noworodka wydaje się idealnym prezentem i faktycznie tak jest, ale w trakcie zakupów musimy zwrócić uwagę, by kupić pluszaka (www.szumisie.pl) dostosowanego do wieku obdarowywanego dziecka. Jest to o tyle ważne, że zabawki przeznaczone dla niemowlaków powinny być pozbawione elementów, które dziecko może połknąć. Z pozoru każdy miś będzie idealny dla noworodka, ale jeśli dokładnie przyjrzymy się jego budowie, zauważymy, że niektóre pluszaki mają doszywane elementy takie jak oczy czy guziki. W sprzyjających warunkach mogą one zostać przez dziecko odgryzione i połknięte.

Oczywiście w pierwszych miesiącach życia niemowlak pozbawiony jest zębów, ale te bardzo szybko rosną, a misiowa zabawka zostanie przecież z dzieckiem na długie lata. W trakcie zakupów zwróćmy uwagę nie tylko na sam wygląd zewnętrzny, ale również metkę, która powinna zawierać informację czy dana zabawka przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci.

Miś przeznaczony dla niemowlaków jest bezpieczny, a zabawa z nim nigdy nie będzie stanowić dla naszej pociechy zagrożenia. To więc idealny prezent, który z powodzeniem można kupić nawet noworodkom.

Najpopularniejsze zabawki dla najmłodszych dzieci

Miś dla niemowlaka to niejedyny prezent, jaki przypadnie maluchowi do gustu. W sklepach znaleźć można szeroki wybór kolorowych grzechotek, które lubi chyba każde dziecko. Bardzo dużą popularnością cieszą się również różnego rodzaju gryzaki. Są one szczególne pomocne w momencie, gdy dziecko zaczyna ząbkować. Przynoszą szybką ulgę i pomagają w przebiciu dziąseł przez młode zęby mleczne. Niektóre modele umożliwiają chłodzenie części do gryzienia, dzięki czemu mają działanie przeciwbólowe. Są więc idealnym połączeniem atrakcyjnej i bardzo funkcjonalnej zabawki na każdą okazję, która nadaje się również dla niemowlaków.

Cennym prezentem z punktu widzenia rodziców może być stylowy bujaczek czy kojec umożliwiający pozostawienie dziecka bez opieki w innym miejscu niż łóżeczko. Dużą popularnością cieszą się miękkie, pluszowe kocyki. Ogromny wybór kolorów i wzorów sprawia, że kochają je zarówno rodzice, jak i najmłodsze dzieci.

Wybór zabawek dla niemowląt w sklepach jest bardzo duży, dlatego nie powinniśmy mieć większych problemów, by wybrać coś, co zadowoli wymagania nawet najbardziej wybrednych dzieci. Pamiętajmy jednak, by zawsze w trakcie zakupów pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie maluchów. Zabawki muszą być dostosowane do wieku dziecka i w żadnym wypadku nie powinny zawierać elementów łatwych do połknięcia. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dziecko pozostawione w swoim pokoju z zabawkami nie zrobi sobie nimi żadnej krzywdy.