Na co zwrócić uwagę, wybierając stolik edukacyjny dla dziecka?

Rodzice coraz częściej decydują się na zakup zabawek, które będą posiadały także walor edukacyjny. To znacznie przyspiesza rozwój dziecka. Wpływa na jego kreatywność, nabywanie nowych zdolności i umiejętności. Co ważne, poprzez stosowanie zabawek edukacyjnych dzieje się to w sposób naturalnych. Połączenie nauki i zabawy jest bowiem najskuteczniejszą formą wpływu na rozwój malucha.

Jedną z takich zabawek, która od dłuższego już czasu cieszy się ogromną popularnością jest stolik edukacyjny. Na rynku znajdziemy wiele ich typów i modeli. Każdy spełnia inną funkcję i uczy innych rzeczy. To jaki rodzaj stolika edukacyjnego się wybierze zależy tylko od potrzeb dziecka i rodziców. Wybierają stolik, zwrócić należy jednak uwagę na kilka elementów.

Podstawowym elementem jest wygoda dziecka. Stolik musi być dobrany do możliwości fizycznych malucha. Nie może być za lekki, ponieważ wówczas traci na stabilności. Ważna jest także wysokość stolika edukacyjnego. Kupując zabawki dla dzieci sprawdzać powinno się czy posiadają one odpowiednie atesty. Stoliki edukacyjne także takie atesty posiadają. Będzie to gwarancją bezpieczeństwa. Ważne, aby stolik nie posiadał małych elementów, które można odczepić. W takim przypadku dziecko mogłoby taki element połknąć. Nie można zapomnieć także o atrakcyjności stolika. Powinien być przede wszystkim kolorowy, tak aby zachęcał dziecko do zabawy i szybko się nie nudził.